img

Paczkomaty Inpost

Paczkomaty InPost są niezwykle popularną firmą, która oferuje odbiór zakupów online. Szczególnie uwielbiają je ludzie młodzi i posiadający wyższe lub średnie wykształcenie. Szacuje się, że w kolejnych latach mogą być one bardziej popularne niż przesyłki kurierskie, a obecnie już znacznie wyprzedzają nadania pocztowe. Mimo tego, że funkcjonują one na rynku stosunkowo niedługo, w krótkim czasie stały się cenną alternatywą dla innych sposobów dostawy przesyłek.

Powodem wzrostu ich popularności jest z pewnością to, że korzystając z nich nie trzeba przez wiele godzin stać w kolejce na poczcie ani czekać, aż wreszcie do naszych drzwi zapuka kurier. Urządzania dostępne są przez całą dobę i nie trzeba podróżować do sklepu, a ceny są zdecydowanie bardziej atrakcyjne niż te, które oferują tradycyjne sklepy. Każdy może zgłosić nową lokalizację dla Paczkomatu, która spełniałaby jego oczekiwania i potrzeby. Dlaczego takie popularne? Ostatnie raporty mówią o tym, że Paczkomaty lubią szczególnie mężczyźni, którzy interesują się logistycznymi nowinkami w sposobach odbioru przesyłek.

Nie dziwi to w kontekście tego, jaki obecnie mamy świat, dla panów aspekty te są szczególnie ważne i odgrywają znaczną rolę w ich świecie. Kobiety natomiast cieszą się z tego, że dzięki nim mają większe możliwości zwrotu zakupionego towaru, jeśli ten nie spełnia ich oczekiwań, a jak wiadomo, te często są bardzo wymagające. Punktów oferujących takie usługi jest coraz więcej, szacuje się, że pod koniec roku będzie ich aż 2600. W kolejnych latach sieć ta ma się zwiększać, aby uzyskać jak największy udział procentowy w dziedzinie e-commerce. Szereg nowości technicznych pozwala klientom na wygodny i bezpieczny odbiór przesyłek, co znacznie zwiększa potencjał rozwojowy firmy.

​W źródle informacji zawartych w raporcie opisującym znajomość e-sklepów z różnych branż, zachowań klientów kiedy wybierają i kupują produkty, pliku informacji, które te zakupy wspierają i analizy trendów w przenikaniu się światów online i offline można spodziewać się, że popularność Paczkomatów InPost stale będzie rosła.

Zobacz również