img

Czego nie można wysłać za granicę?

Tych produktów nie wysyłaj za granicę. Okres przedświąteczny sprzyja wysyłaniu paczek za granicę. Zanim jednak zdecydujemy się je nadać, warto dowiedzieć się, co może się w nich znaleźć. Nie warto również zwlekać z podjęciem się tym czynności do ostatniej chwili. Jeśli nasi krewni mieszkają w Anglii i chcemy im sprawić trochę przyjemności, nie wolno im wysyłać alkoholu, papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz brudnej odzieży. Przesyłka zawierająca któryś z tych przedmiotów, z pewnością zostanie zwrócona i nie dotrze na miejsce. Jeśli nasza paczka ma trafić do Stanów Zjednoczonych - nie zamieszczajmy w niej wyrobów mięsnych, alkoholu, papierosów.

Wysyłanie w to miejsce na ziemi artykułów spożywczych i leków wymaga specjalnego pozwolenia, które trzeba uzyskać od amerykańskiej administracji zajmującą się żywnością i lekami. Ograniczenie to omijają jedynie wyroby domowe, które kierujemy do osób prywatnych. Zakazane jest również wysyłanie do Ameryki anabolików. Paczka wysłana do Niemiec nie może zawierać w swojej zawartości wyrobów tytoniowych i papierosów, uli pszczelich i leków, jeśli nie są one zamówione przez apteki. Nie wolno również wysyłać zwierząt, a jeśli chcemy wysłać mleko lub produkty mleczna, konieczne będzie wcześniejsze uzyskanie świadectwa weterynaryjnego. Kierując swój podarek w stronę Włoch, podobnie jak w przypadku wcześniej wspomnianych państw, zakazane jest wysyłanie papierosów oraz napojów alkoholowych. Ponadto z przychylnością nie spotkają się również oleje, kosmetyki, środki dezynfekujące, esencje różnego rodzaju i mięsa.

​Ograniczenia firm kurierskich Za pośrednictwem kuriera DPD nie należy wysyłać towarów, które objęte są akcyzą, a więc alkoholi i papierosów. Poza tym leków, krwi i próbek medycznych, narkotyków i środków psychotropowych, wyjątkiem mogą jedynie stanowić produkty tego typu wysyłane w celach naukowych przez upoważnione instytucje. W paczkach nie powinna się znajdować żywność, która musi być przechowywana w chłodnych warunkach albo posiada krótki termin przydatności do spożycia. Zakazane są również materiały łatwopalne, wybuchowe i radioaktywne, broń i amunicja. Problemem może być również transport dzieł sztuki, antyków i kamieni wartościowych, walut czy innych zbywanych walorów, kart kredytowych i płatniczych, biżuterii. Niemożliwy okaże się również transport tych przedmiotów, które nie posiadają sporządzonej deklaracji celnej, która będzie wymagana przez przepisy.

Zobacz również